FaceApp Review

Zaktualizowano 23.01.2020

FaceApp to darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemem iOS i Android, opracowana przez rosyjską firmę Wireless Lab. Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania wysoce realistycznych przekształceń twarzy na fotografiach. Istnieje wiele różnych filtrów, które sprawiają, że wyglądasz na starszego, młodszego, o innym kolorze włosów lub stylu i wiele innych
Likes 12,651


Nasza ocena (9.8)
Cena: Darmowe
Kategoria :
Deweloper :
Sponsored Link

FaceApp to darmowa aplikacja mobilna na iOS i Android, opracowana przez rosyjską firmę Wireless Lab, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania wysoce realistycznych przekształceń twarzy na zdjęciach. Aplikacja może przekształcić twarz, aby się uśmiechnęła, wyglądała młodziej, wyglądała na starszą lub zmieniała płeć, zmieniała styl lub kolor włosów, dodawała makijaż i wiele innych.


FaceApp został uruchomiony na systemie iOS w styczniu 2017 roku, a na systemie Android w lutym 2017 roku. Istnieje wiele opcji manipulowania załadowanym zdjęciem, takich jak opcje edytora dodając wrażenie, makijaż, uśmiechy, kolory włosów, fryzury, okulary, wiek lub brody. Częścią aplikacji są również filtry, rozmycie obiektywu i tła oraz nakładki, tatuaże i winiety.

W 2019 roku aplikacja FaceApp spotkała się z krytyką zarówno w prasie, jak i w mediach społecznościowych, dotyczącą prywatności danych użytkowników. W odpowiedzi na pytania założyciel firmy Yaroslav Goncharov stwierdził, że dane użytkownika i przesłane obrazy nie są przesyłane do Rosji, lecz przetwarzane na serwerach działających w chmurze Google Cloud i Amazon Web Services. Amerykański senator Chuck Schumer wyraził "poważne obawy dotyczące zarówno ochrony gromadzonych danych, jak i tego, czy użytkownicy są świadomi tego, kto może mieć do nich dostęp" i wezwał FBI do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie aplikacji.

Kolejną kontrowersją wokół FaceApp jest "gorąca" transformacja, dostępna w aplikacji w 2017 r., która podobno sprawia, że jej użytkownicy wydają się bardziej atrakcyjni fizycznie. Zostało to oskarżone o rasizm za rozjaśnienie koloru skóry czarnych ludzi i nadanie im bardziej europejskiego wyglądu. Cecha ta została krótko przemianowana na "iskrę" przed usunięciem. Założyciel i dyrektor generalny Yaroslav Goncharov przeprosił, opisując sytuację jako "niefortunny efekt uboczny podstawowej sieci neuronowej spowodowany uprzedzeniami zestawu treningowego, a nie zamierzonym zachowaniem" i zapowiadając, że trwają prace nad "kompletną poprawką". W sierpniu tego samego roku, FaceApp po raz kolejny stanął w obliczu krytyki, kiedy to pojawiły się w nim "filtry etniczne" przedstawiające "Biały", "Czarny", "Azjatycki" i "Indyjski". Filtry zostały natychmiast usunięte z aplikacji. Jednak przemiany płci w FaceApp wzbudziły szczególne zainteresowanie społeczności LGBT i transgenderycznych ze względu na ich zdolność do realistycznej symulacji wyglądu osoby jako płci przeciwnej.

Niezależnie od krytyki aplikacja odzyskała popularność w 2019 r., osiągając szczyt internetowego "wyzwania", gdzie ludzie umieszczają swoje zdjęcie za pomocą starego filtra. Często krąży po Facebooku, zdobywając z czasem coraz więcej zwolenników. W większości przypadków ludzie używają go tylko do zabawy i krótkotrwałej ucieczki od rzeczywistości.


Select Device to get Review
Cena: Darmowe
Kategoria :
Deweloper :
Sponsored Link

O ..
Others..


Search
Premium za darmo!
Uzyskaj dostep do wszystkich tresci premium i znacznie wiekszej ilosci gier i aplikacji oraz pomocy!

ZA DARMO
Wyślij nam swoją aplikację!
Wyślij aplikację do naszego sklepu. Darmowe statystyki, recenzje, pliki do pobrania..

Skontaktuj się z nami
ZASUBSKRYBUJ DZISIAJ!
Zasubskrybuj nasz tygodniowy Newsletter i otrzymuj aktualności na email.
Others..

Others..


Klauzula informacyjna Naszą misją jest umożliwienie ludziom pokazywania tylko najlepszych wyników wyszukiwania i recenzji. Dzięki temu zapewniamy Ci ogromny wybór wyników, recenzji, najlepszych gier wideo i aplikacji, wiadomości z gier, zakupów i wiele innych. Pamiętaj, że nie jesteśmy powiązani z żadnym producentem oprogramowania do gier lub aplikacji, chyba że określono inaczej. Wszystkie gry i aplikacje, które można znaleźć w naszym katalogu lub wynikach wyszukiwania, są oryginalne i nie zostały w żaden sposób zmodyfikowane.

Plcoon.com
Sieć grupowa. Ta strona jest zoptymalizowana

plcoon.com 2015© Gowa internet mobile SL VAT ID: B87495891. All Rights Reserved. TOS | Contact | About us | Używamy plików cookie w naszych usługach. Jeśli korzystasz z tej strony, akceptujesz warunki ich użytkowania. Więcej informacji
Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z naszych własnych plików cookie i partnerów zewnętrznych Więcej informacji Zamknij