Rozkład (7/10) | |
Funkcjonalność (7/10) | |
Berło (7/10) | |
Aktualizacje (3/10) | |
Synchronizacja (9/10) |
Google Play (dawniej Android Market) to usługa dystrybucji cyfrowej opracowana przez Google LLC. Służy jako oficjalny sklep z aplikacjami dla systemów Android, umożliwiając użytkownikom przeglądanie i pobieranie aplikacji opracowanych za pomocą zestawu oprogramowania Android i opublikowanych za pośrednictwem Google. Google Play służy również jako sklep z multimediami cyfrowymi, oferujący muzykę, książki, filmy i programy telewizyjne.
Google Play został uruchomiony 6 marca 2012 roku, łącząc Android Market, Google Music i Google eBook store pod jedną marką, zaznaczając zmianę w strategii cyfrowej dystrybucji Google. Usługi wchodzące w skład Google Play to Google Play Books, Google Play Games, Google Play Movies & TV oraz Google Play Music. Po rebrandingu Google stopniowo rozszerzał wsparcie geograficzne dla każdej z usług. Google Play jest dostępny na całym świecie, z nielicznymi wyjątkami, podczas gdy Google Play Music, Books oraz Movies & TV są obsługiwane głównie w Ameryce, częściach Europy i Azji.
Aplikacje są dostępne za pośrednictwem Google Play bezpłatnie lub za opłatą. Google umożliwia użytkownikom zakup treści za pomocą kart kredytowych lub debetowych, kart płatniczych, kart płatniczych, kart upominkowych lub za pośrednictwem systemu PayPal. Użytkownicy mogą zażądać zwrotu pieniędzy w ciągu 48 godzin po dokonaniu zakupu, jeśli "coś, co kupiłeś nie działa, nie jest tym, czego oczekiwałeś, zostało zakupione przypadkowo lub zmieniłeś zdanie na temat zakupu". Aplikacje można pobrać bezpośrednio na urządzenie z systemem Android poprzez aplikację mobilną Play Store lub poprzez wdrożenie aplikacji na urządzenie ze strony internetowej Google Play. Aplikacje wykorzystujące możliwości sprzętowe urządzenia mogą być kierowane do użytkowników urządzeń z określonymi komponentami sprzętowymi, takimi jak czujnik ruchu (w grach zależnych od ruchu) lub przednia kamera (w przypadku rozmów wideo online). Aplikacje dla systemu Android mogą żądać lub wymagać pewnych zezwoleń na urządzeniu, w tym dostępu do czujników ciała, kalendarza, kamery, kontaktów, lokalizacji, mikrofonu, telefonu, wiadomości SMS i pamięci masowej. W sklepie Google Play w 2016 r. pobrano ponad 82 mld aplikacji, a w 2017 r. opublikowano ponad 3,5 mln aplikacji.
Ponadto deweloperzy w ponad 150 lokalizacjach mogą dystrybuować aplikacje w Google Play, choć nie każda lokalizacja obsługuje rejestrację handlowca. Aby dystrybuować aplikacje, deweloperzy muszą uiścić jednorazową opłatę rejestracyjną w wysokości 25 USD za konto Google Play Developer Console. Programiści aplikacji mogą kontrolować, do których krajów aplikacja jest dystrybuowana, a także ustalać ceny zakupu aplikacji i zakupów w aplikacjach w każdym z tych krajów. Deweloperzy otrzymują 70% ceny aplikacji, podczas gdy pozostałe 30% trafia do partnera dystrybucyjnego i opłat operacyjnych.
Wskazówka, jak zmienić kraj Sklepu Google Play na telefonie z Androidem, a najlepsze jest to, że nie potrzebujesz roota, wystarczy VPN.
W rzeczywistości możesz go pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play ... Po pierwsze: przejdź do sklepu Play, a następnie wyszukaj VPN Melon. Jeśli Twoim krajem są (na przykład) Włochy, domyślnie sklep Google Play będzie się znajdował dla Ciebie we Włoszech lub gdziekolwiek szukasz. Pokaże Ci aplikację, która jest dostępna tylko we Włoszech lub którą znasz na całym świecie, tak jakby istniała aplikacja dostępna tylko w USA. USA, Kanada, Indie lub dowolny kraj ... Musisz więc zmienić kraj, dlatego jeśli szukasz melona VPN, aby go użyć, kliknij tam i otwórz aplikację, a zobaczysz, który kraj został domyślnie wybrany. Po przewinięciu w dół znajdziesz kraje z własną flagą, więc wyszukaj kraj, który Cię interesuje.
Po nawiązaniu połączenia sprawdź dwukrotnie w sklepie Google Play. Jeśli nadal nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, możesz zrobić jeszcze jedną rzecz, aby rozwiązać ten problem. Po drugie: znajdź ustawienia telefonu z Androidem i przewiń w dół, aż zobaczysz menedżera aplikacji, a zobaczysz wszystkie twoje aplikacje.
Musisz znaleźć sklep Google Play, a następnie kliknąć przycisk FORCE STOP (ale nie jest to konieczne, jeśli nie chcesz), a następnie przejść do PRZECHOWYWANIA - kliknij tam, a będziesz mieć opcję WYCZYŚĆ DANE i WYCZYŚĆ DACH, po prostu kliknij w USUŃ DANE.
Następnie możesz wreszcie sprawdzić, jak dobrze Ci poszło. Idź i wyszukaj ponownie tę aplikację, którą próbujesz znaleźć. Możesz doświadczyć tego w innych krajach, po prostu wróć i wybierz kraj, który Cię interesuje, a następnie przejdź do ustawień - przechowywanie i usuwanie danych.
Ta mała wskazówka może sprawić, że będziesz świetnie smakować w codziennych zadaniach :)
Rosyjska firma zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym Kaspersky zgłosiła poważny wyciek informacji za pośrednictwem aplikacji Sklepu Google Play. Operacja znana jako PhantomLance rozpoczęła się w 2016 r. Atak koncentrował się na Azji Południowo-Wschodniej i pokazuje przełom i zaawansowanie tych kradzieży danych z roku na rok
Główny program systemów Android, Google Play Store, przedstawił błąd, który denerwuje użytkowników. Ostatnie raporty wykazały, że na karcie Moje aplikacje i gry zachęcano użytkowników do dokonywania powtarzających się aktualizacji, które nie są później odzwierciedlane w systemie
W celu utrzymania jakości i bezpieczeństwa usług Google ogłasza ulepszenia swoich systemów subskrypcji. Wprowadzone zostaną zmiany w zasadach i warunkach, które muszą spełniać programiści, a interfejs komunikacji z użytkownikami na temat bieżących subskrypcji zostanie ulepszony
Wprowadzona na rynek we wrześniu ubiegłego roku w Stanach Zjednoczonych alternatywa Google'a dla Apple Arcade wreszcie wylądowała w naszym kraju. Dzięki rocznemu planowi pozwala nam pobierać aplikacje i gry bez reklam i mikrotransakcji. W tej chwili nie ma ekskluzywnych tytułów, jednak już stwierdzili, że „pojawią się nowe wersje, które zostaną wydane jeszcze w tym roku”
Telefonia komórkowa i świat technologii to terytorium, które oferuje nam zalety, ale jednocześnie wiąże się z dużym ryzykiem. Kwestia bezpieczeństwa jest jednym z wielkich pytań do rozwiązania. Sklep Google Play jest świadomy tej sytuacji i dlatego postanowił usunąć ponad 20 aplikacji, które zostały wykryte jako niebezpieczne. Sklep Google Play usunął z listy 25 aplikacji, które działały jako złośliwe oprogramowanie kradnące informacje z kont Facebook. Raport został sporządzony przez prestiżową firmę zajmującą się bezpieczeństwem sieci Evina. Niepokojące w tym środku jest to, że wpłynęło to na programy, które zostały mocno pobrane przez dużą liczbę użytkowników. W ostatnich miesiącach sklep Google Play odegrał aktywną rolę w zapobieganiu i poprawianiu bezpieczeństwa swoich usług. Jakiś czas temu przeprowadził kolejne ważne czyszczenie w odpowiedzi na skargę White Ops
Google Play Store to centrum aplikacji na urządzenia z Androidem. Sklep cyfrowy to główna platforma zarządzania programami, którą mają urządzenia z systemem operacyjnym Google. Tak ważna funkcja wymaga, aby program był bardziej niż optymalny pod względem wydajności i interfejsu. Aby utrzymać jakość swoich usług, Google Play Store wprowadza ważne modyfikacje w swoim projekcie. Z jednej strony znacznie poprawia komfort użytkowania aplikacji, które wymagają subskrypcji lub płatności. Chociaż jednym z głównych środków jest dodanie przycisku wyjaśniającego, że platforma zawiera subskrypcję, wprowadza się także różne plakaty z informacjami, które wyjaśniają warunki każdej umowy. Sklep Google Play zmienia również interfejs, wprowadzając zmiany w ikonach, kolorach liter i nowatorskim projekcie w klasyfikacji dostępnych aplikacji